Skip to main content

Zielone kołnierzyki i SNY

Czy Twoja praca ma sens?

To hasło, które pojawiło się na naszych zielonych koszulach. Specjalne metki to efekt współpracy świata mody i ekologii. W ten nietypowy sposób stowarzyszenie BoMiasto i marka SNY chcą zainspirować kobiety do wstąpienia w szeregi zielonych kołnierzyków.

Metki zostały wykonane w Polsce z materiału 100 % recyklingowanego.

Zielone Kołnierzyki Koszula Z Metką

Kim są zielone kołnierzyki?

To osoby, które łączą pracę biurową i ciekawą ścieżkę kariery z misją – realnie przyczyniają się do zmiany planety na lepszą. Zielonymi kołnierzykami nazywamy. prawniczki specjalizujące się w tematach ekologicznych, green oficerki w korporacjach czy twórczynie zielonych startupów.

Czy zielona koszula może skłonić nas do zmiany ścieżki kariery? Aktywiści z BoMiasto współpracują ze światem mody, żeby przyśpieszyć zmiany na rynku pracy. Celem społecznej kampanii „Zielone kołnierzyki” jest zachęcenie kobiet do łącznia kariery zawodowej z dbaniem o klimat.

“W naszej najnowszej akcji chcemy zainspirować kobiety do przejścia na „zieloną stronę mocy” – wyjaśnia Karolina Skórka z katowickiego stowarzyszenia BoMiasto. – Impulsem do zmiany będą historię osób, które już wstąpiły w szeregi zielonych kołnierzyków. Na naszej stronie www.zielonekolnierzyki.pl można przeczytać wywiady m.in. z prawniczką specjalizującą się w temacie ekologii, green officerką w korporacji czy prezeską spółki odpowiedzialnej za zielone innowacje – wymienia Karolina Skórka.

Zielone Kołnierzyki Kobiety

Nietypowe Wszywki

Wszywki zadają klientkom pytanie „Czy Twoja praca ma sens?” i odsyłają do strony o zielonych kołnierzykach. – Mamy nadzieję, że oryginalne metki przykują uwagę i zachęcą do zainteresowania się tematem zielonych zawodów – tłumaczy Karolina Skórka.

Społecznicy z BoMiasto do akcji wybrali markę, która stawia na zrównoważoną produkcję.

Ja również czuję się zielonym kołnierzykiem, bo dbam, żeby ubrania były przyjazne przyjazne ludziom i środowisku – mówi twórczyni marki SNY Ada Sobiecka. Zielone koszule ze specjalnymi metkami z recyclingu zostały uszyte w małej pracowni w Katowicach.

Zmiany na rynku pracy

Akcja nawiązuje do prognozowanych zmian na rynku pracy. – Polityki instytucji unijnych i europejskie tendencje jasno pokazują, że wkrótce w Polsce otworzy się olbrzymi rynek pracy dla zielonych kołnierzyków – wyjaśnia Alicja Piekarz z Polskiej Zielonej Sieci. – Będziemy potrzebować coraz więcej specjalistów, którzy wesprą nas w procesie przejścia na gospodarkę przyjazną klimatowi – dodaje Alicja Piekarz.

Potwierdza to Raport Konfederacji Lewiatan, który prognozuje, ze w Polsce do 2030 roku ma powstać aż 300 tysięcy nowych miejsc pracy dla osób posiadających tzw. zielone umiejętności (Raport Zielone kompetencje i miejsca pracy w Polsce w perspektywie 2030 roku)Podobną tendencję widać także na portalu społecznościowym specjalizującym się w kontaktach zawodowych, na którym już ponad 13% ofert pracy kierowanych jest do zielonych kołnierzyków. To wzrost o prawie 40% w stosunku do 2015 roku (Raport LinkedIN Global Green Skills Report 2022).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę www.zielonekolnierzyki.pl i przeczytaj wywiady z zielonymi kołnierzykami.